Odżywki/Zdrowie i uroda
Swanson Zinc Citrate 50mg 60kaps
SWANSON

20.00 pln

Produkt dostępny na indywidualne zamówienie

Id produktu: 3923

SWANSON Zinc Citrate 50mg to wyjątkowo skuteczny suplement diety, który skutecznie rozprawi się z wszelkimi niedoborami cynku. Jeśli podejrzewasz, że nie dostarczasz swojemu organizmowi wystarczających ilości cynku w pożywieniu, sięgnij po ten preparat.

Możesz wzmocnić działanie układu odpornościowego, zwiększyć wydzielanie wielu enzymów i poprawić stan włosów, skóry i paznokci. Cynk jest polecany przy wielu dolegliwościach skórnych. Wszyscy sportowcy powinny zwrócić uwagę na to, czy przyjmują odpowiednią ilość minerałów, takich, jak cynk, bo ma on korzystne działanie na funkcjonowanie mięśni.

Jaka jest rola cynku w organizmie?

Jest to jeden z mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest obecny w centrach aktywnych około 200 enzymów, biorących udział w najważniejszych przemianach metabolicznych. Cynk odpowiada między innymi za mineralizację kości i proces gojenia się ran, produkcję testosteronu i ilość plemników, odpowiednią pracę trzustki i ilość insuliny, reguluje poziom witaminy A, ciśnienie krwi i pracę serca, dba o optymalny poziom cholesterolu. Cynk odpowiada także za sprawnie działające zmysły smaku i węchu. To dzięki niemu możemy cieszyć się niezwykłym aromatem i smakiem potraw. Oprócz tego cynk zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, zapobiegając między innymi chorobie Alzheimera czy stanom depresyjnym.

Dawkowanie:
Przyjmuj jedną kapsułkę dziennie z jedzeniem przepijając wodą. Przyjmowanie cynku na pusty żołądek może powodować u niektórych osób zaburzenia żołądkowe.

Opakowania: 60 kapsułek
Porcja: 1 kapsułka
Ilość porcji w opakowaniu: 60